Veterinární obchod


Facebook - Veterinární ordinace - MVDr. Alena Ansorgová

Chovatelská stanice Agnus Dei prodá britská modrá koťata

s průkazem původu. Koťata jsou řádně odčervena a naočována. Jsou načipována a vybavena pasem zvířete EU.
tel. 732 810 298
Brno- Ivanovice
britská modrá koťata

Dovolená:

Ordinace je od 2.7. do 4.7.2012 z důvodu dovolené uzavřena.

Vánoce:

Ordinační doba o svátcích:

Po: 23.12. 10:00 - 12:00 MVDr. Slezáková Po: 30.12. 14:00 - 16:00 MVDr. Ansorgová
Út: 24.12. zavřeno Út: 31.12. zavřeno
St: 25.12. zavřeno St: 1.1. zavřeno
Čt: 26.12. zavřeno Čt: 2.1. 12:00 - 19:30 MVDr. Slezáková
Pá: 27.12. 14:00 - 16:00 MVDr. Slezáková Pá: 3.1. 12:00 - 19:30 MVDr. Slezáková
Doporučované pracoviště s pohotovostí: Klinika JAGGY
tel.: 545 234 035 Komárovská 5
617 00 Brno

Aktuality:

Ošetření psů a koček proti napadení klíštaty.

Nabídka práce:

Přijmu veterinárního lékaře / lékařku na hlavní pracovní poměr na plný případně částečný úvazek do veterinární ordinace. Vítáni jsou zájemci o dlouhodobou spolupráci.

Akce:

Nová štěňátka a koťátka obdrží uvítací balíčky s granulemi a se slevou na nákup dalšího krmiva.

Platby:

Přijímáme platební karty.

Články

Proč mám přivést své zvíře na seniorskou prohlídku?

Podobně jako v lidské medicíně, tak i u zvířat je třeba najít a odstraňovat rizikové faktory chorob a nenechat onemocnění zbytečně rozvinout. Seniorský věk není důvodem k přehlížení zdravotních problémů.

Cílem je zlepšení kvality a prodloužení aktivního života našich zvířecích kamarádů.

Jaké nejčastější problémy může seniorská prohlídka pomoci řešit?

  • 95% psů ve věku 7-8 let trpí onemocněním dutiny ústní např.: zubní kámen, záněty dásní. Jaké je riziko? Infekce a bolest.
  • 30-50% psů a koček v seniorském věku trpí obezitou. Jak obezita ohrožuje?
    Vyčerpává srdce, zatěžuje klouby a je rizikovým faktorem při operacích. Ve většině případů není věk přímou kontraindikací k chirurgickému výkonu.
  • Kůže a srst se s věkem stává méně kvalitní, ale správnou výživou, potravními doplňky či léčebnou kosmetikou můžeme mnohé zlepšit.
  • Oči a oční víčka mohou vykazovat změny, které bolí či znepříjemňují život pejskům či kočkám. Např. drobné bradavičky na víčkách, pokleslá víčka, šedý zákal. Včasná kontrola očí může zabránit rozvoji chorob, jako je vřed rohovky, dlouhodobý zánět spojivek spojený se začervenáním a výtokem slz a další.
  • Vnitřní orgány – játra, ledviny, slezina atd. Např. příznaky selhávání ledvin se projevují až při ztrátě více jak 70% funkční tkáně ledvin! Tato ztráta je nevratná. Pomocí krevních testů prověříme činnost vnitřních orgánů a můžeme odhalit jejich nedostatečnost v počátečních stádiích. Následně můžeme doporučit vhodnou úpravu krmiva. Pomocí ultrazvuku hodnotíme tvar orgánů a můžeme včas odhalit nádorová onemocnění.
  • Klouby. S věkem se často potkáváme s artrózou, která je spojena s bolestí a kulháním či neochotou k pohybu jako dřív. Dle stadia onemocnění můžeme vhodnými opatřeními prodloužit období aktivního pohybu zvířete.
  • Prostata u psů – vyšetření moči a vyšetření prostaty ultrazvukem pomáhá odhalit záněty či nádory. Onemocnění prostaty je z počátku nenápadné….
  • Srdce – onemocnění srdce je jednou z nejčastějších příčin akutních stavů u starších zvířat, zejména v letním období. První příznaky jako je zvýšená unavitelnost, občasné zakašlání bere většina majitelů jako projev stárnutí. U většiny zvířat jsou to ale první příznaky onemocnění srdce a již v tomto stádiu je vhodné zahájit léčbu, než dojde k vyčerpání kompenzačních schopností srdce a následnému akutnímu ohrožení života.